Raty w

Promocja – montaż instalacji + odkurzacz centralny

Promocja – skorzystaj z usługi montażu instalacji przez naszą firmę, wybierz odpowiedni dla siebie odkurzacz centralny, dobierz odpowiednie akcesoria i zaoszczędź nawet 1000 zł!
Zobacz

Odkurzacze Centralne Beam

Centralny odkurzacz to nic innego jak jeszcze jedna instalacja, którą ukrywa się w ścianach naszego domu. Wszyscy zgodzą się z opinią, że przy budowie domu nikt nie wpadłby już na pomysł doprowadzania wody pitnej i odprowadzania ścieków inaczej niż centralnie. Podobnie higienicznie i wygodnie można usuwać kurz i zanieczyszczenia przy użyciu systemu centralnego odkurzania.

IMAGE31
Z czego składa się instalacja odkurzacza centralnego?

 

Instalacja składa się zasadniczo z dwóch elementów. Jednym z nich jest podtynkowa instalacja ssąca, którą wykonuje się na wczesnym etapie budowy domu. Plastikowe rurki rozprowadza się po obiekcie do miejsc, gdzie mają się znajdować gniazda ssące, szufelki or

az podręczne węże. Jej koszt jest niewielki i zaczyna się od około 800 zł, w zależności od liczby punktów ssących. Kolejnym etapem jest zakup ora

 

z zamontowanie odkurzacza centralnego wraz z gniazdami ssącymi, szufelkami, wężem ssącym, końcówkami oraz pozostałymi akcesoriami.

 

W większości przypadków montaż odkurzacza następuje, gdy zakończone są już prace budowlane, ściany są pomalowane, a meble kuchenne jeszcze niezamówione. Ma to na celu umożliwienie zamontowania gniazd ssących na ścianie oraz dopasowanie szufelek przypodłogowych do mebli w zabudowie. Koszt zakupu odkurzacza wraz z montażem oraz zestawem niezbędnych akcesoriów to wydatek zaczynający się od około 2500 zł.

 

Składniki systemu:

 

Rury i kształtki PVC – rozmieszcza się je w budynku łącząc gniazda ssące z jednostką centralną. Instalację PVC montuje się w ścianach lub w podłodze budowanych obiektów. W budynkach już istniejących można wykorzystać do tego celu poddasze, przerwy między ścianami, kanały instalacyjne.

 

Gniazda ssące – rozmieszczone w budynku tak, aby można było bez trudu dotrzeć wężem ssącym do najdalszych zakamarków pomieszczeń. Optymalne warunki odkurzania zapewniają gniazda usytuowane w miejscach centralnych, np. na korytarzu.

 

Jednostka centralna, czyli odkurzacz, zainstalowany na stałe w dowolnym pomieszczeniu gospodarczym, np.: piwnicy, garażu, kotłowni. Odkurzacze posiadają w większości system filtracji cyklonicznej, współpracujący z samooczyszczającym się filtrem mechanicznym. Filtr zatrzymuje wszystkie większe zanieczyszczenia oraz 99,97% cząstek dwumikronowych. W przeciwieństwie do odkurzaczy przenośnych, nie zmniejsza to siły ssącej odkurzacza, która jest stała bez względu na ilość kurzu w zbiorniku. Filtry w odkurzaczach centrlanych nie wymagają żadnej obsługi.

 

Szufelka automatyczna – zainstalowana w szafce kuchennej, zapewniająca utrzymanie czystości w kuchni. Podmiatane do otworu odpadki są automatycznie zasysane i odprowadzane do zbiornika na kurz.

 

Separator uniwersalny – urządzenie przeznaczone do ochrony odkurzacza przed szkodliwymi substancjami takimi jak: woda, pył kominkowy i budowlany.

 

Gniazdo wylotowe odprowadzające oczyszczone powietrze na zewnątrz budynku. Dzięki niemu eliminuje się nieprzyjemny zapach powietrza z jednostki, tak uciążliwy przy tradycyjnych odkurzaczach.

 

Elastyczny wąż ssący wraz z akcesoriami do sprzątania.

 
IMAGE31
Czy można wykonać instalację samemu?

 

Oczywiście, istnieje taka możliwość. Można zakupić zestawy na wybraną ilość gniazd i samemu zamontować instalację. Jednak należy pamiętać, że nie w każdym domu jest to proste do wykonania bez specjalistycznych narzędzi i doświadczenia. Ręczne zrobienie otworu na rurę w stropie jest bardzo trudne, ponadto każdy błąd przy kładzeniu instalacji, a następnie zalaniu jej wylewką, może skutkować nieprzyjemnymi konsekwencjami. Często dochodzi w takich sytuacjach do zapychania się instalacji, bądź braku sterowania. Jednak postępując zgodnie z instrukcją i posiadając odpowiednia materiały jest to do wykonania.

 

Czy tylko w domach instaluje się odkurzacze centralne?

 

System Centralnego Odkurzania można zainstalować nie tylko w domu ale także w apartamentowcu, w kamienicy, hotelu, pensjonacie, firmie lub mieszkaniu. Wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba wygody w korzystaniu z odkurzacza.

 

Jak w takim razie funkcjonuje taka instalacja?

 

Na jednym jej końcu znajduje się jednostka centralna, a na drugim gniazdo, do którego podłącza się wąż ssący. Brud i kurz wciągany wężem jest usuwany z pomieszczeń zamontowanymi w ścianach rurami. Większe drobinki zatrzymywane są w pojemniku odkurzacza, natomiast drobnoustroje i powietrze wyrzucane są na zewnątrz budynku. Użytkownik do dyspozycji ma tylko wąż ssący wraz ze szczotkami, który wkłada do gniazda. W ten sposób odbywa się uruchamianie systemu i sprzątanie. Umieszczenie odkurzacza z dala od pomieszczeń mieszkalnych daje możliwość sprzątania nawet nocą. Pojemnik na zanieczyszczenia w odkurzaczach jest na tyle duży, że wystarczy oczyścić go co kilka miesięcy. Samo czyszczenie jest zadaniem niezwykle prostym – wystarczy odkręcić plastikowy pojemnik i wysypać zawartość do śmieci. Zbiornik ten posiada okienko, które pozwala na bieżąco sprawdzać stopień jego zapełnienia.

 

Pod jakim względem odkurzacz centralny jest lepszy od tradycyjnego?

 

Odkurzacz centralny jest lepszy od tradycyjnego pod wieloma aspektami. Po pierwsze jest zdrowszy dla domowników. Po drugie jest wygodniejszy w obsłudze, posiada większą moc, a przy tym jest o wiele cichszy. Po trzecie podnosi wartość inwestycji niskim kosztem, jakim jest sama instalacja.

 

W jaki sposób odkurzacz może być zdrowszy dla ludzi?

 

Blisko 20% Europejczyków cierpi na alergię i astmę z powodu substancji wdychanych w pomieszczeniach… Z astmą i alergiami przybierającymi rozmiary epidemii – dotykają co piątego człowieka – rodziny szukają jak najtańszych rozwiązań, które pomogłyby im prowadzić normalne, aktywne życie. System Centralnego Odkurzania, do kilku razy silniejszy niż większość zwykłych odkurzaczy, może okazać się pomocny. Odkurzacz centralny usuwa praktycznie 99% brudu, cząsteczek kurzu, pyłu, roztoczy i innych alergenów z odkurzanych podłóg, zasłon, mebli i innych powierzchni, a następnie odprowadza je z części mieszkalnej domu do jednostki centralnej umieszczonej zazwyczaj w garażu, piwnicy czy pomieszczeniu gospodarczym. Jednocześnie oczyszczone w 98% powietrze z jednostki centralnej wydmuchiwane jest na zewnątrz. Zmniejsza to emisję alergenów do powietrza.

 

Rozmowę z naszym ekspertem Tomaszem Królem przeprowadzał Tomasz Kalita. W razie pytań odnośnie odkurzaczy centralnych oraz instalacji prosimy o kontakt z ekspertem (601-71-27-73 eodkurzacze.pl).

Bałagan to już nie problem!

Przy codziennym sprzątaniu zawsze możesz liczyć na nowe jednostki odkurzacza centralnego BEAM Alliance. Ta niesłychana siła ssania i skuteczność sprzątania nie zanika z czasem, gdyż silnik został przetestowany na przestrzeni 10 lat regularnego odkurzania. Przez cały okres użytkowania BEAM Alliance będzie usuwać 100% brudu i kurzu, z jakim będzie miał kontakt, z każdej powierzchni w Twoim domu. Sprawdź nowe modele!

Dlaczego odkurzacz centralny?

– Przefiltrowane powietrze trafia na zewnątrz budynku, a nie z powrotem do pomieszczenia, gdzie jest używany.
 
– Jest o wiele cichszy niż odkurzacze tradycyjne, umieszczony w garażu lub piwnicy, jest praktycznie nie słyszalny.
 
– Nie ma konieczności podłączania go do prądu i przełączania się między gniazdami. W całym domu operujemy jednym wężem. Więcej na naszej stronie.

NAJLEPSZE RABATY, ZADZWOŃ GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY!


*Darmowa dostawa przy zakupach od 150 zł


*Darmowy montaż po wcześniejszym kontakcie