Raty w
slider

Częste pytania

Jaki jest czas montażu instalacji/odkurzacza centralnego?

Czas montażu instalacji odkurzacza centralnego standardowo wynosi jeden dzień w domach jednorodzinnych. Czasami może się on wydłużyć, jeśli instalacja jest rozległa.
 
Czas montażu odkurzacza centralnego wraz z gniazdami i szufelkami to około 3-4 godziny. W niektórych przypadkach może się on wydłużyć.
Czy siła ssąca odkurzacza centralnego będzie wystarczająca dla mojego domu?

Odkurzacz centralny dobierany jest według rozłożenia gniazd, na podstawie wieloletniego doświadczenia oraz orientacyjnej długości całkowitej rurociągu. Najważniejsza przy doborze odkurzacza jest łączna długość instalacji, która decyduje o tym jaką przestrzeń odkurzacz musi wypompować, aby uzyskać zakładane podciśnienie.
 
Często słaba jakość ssania wynika ze źle wykonanych podłączeń lub pojawiających się nieszczelności (a nie samego odkurzacza). Wystarczy podłączyć odkurzacz centralny za pomocą sztywnych rur, zamiast specjalnej rury elastycznej, a odkurzacz zacznie pracować wraz z instalacją. Także źle podłączona szufelka może powodować nieszczelność i dalszy spadek podciśnienia. Dlatego oferujemy naszym klientom gratis podłączenie odkurzacza centralnego, aby uniknąć takich sytuacji. Zawsze po podłączeniu odkurzacza jak i akcesoriów sprawdzamy podciśnienie miernikiem (manometrem), co gwarantuje odpowiednie parametry pracy.
Czy szufelka i gniazda są zabezpieczone przed dziećmi, które mogą włożyć do nich jakieś większe przedmioty, a co za tym idzie doprowadzić do zapchania się rurociągu?

Szufelka jak i gniazda posiadają szereg zabezpieczeń przed zassaniem większych przedmiotów. Sama szufelka jest dość płaska przez co wszystko co przejdzie przez jej otwór wlotowy na pewno nie zapcha rurociągu, który ma znacznie większą średnicę. Natomiast przedmioty długie i cienkie, utkną przy wlocie do szufelki, bądź na pierwszym kolanku przy szufelce, które jest znacznie bardziej ostre, niż pozostałe w instalacji. Podobnie jest z gniazdami. Sam wąż jak i gniazdo posiadają mniejszą średnicę, niż całość instalacji. Ponadto pierwsze kolanko zaraz za gniazdem jest znacznie bardziej ostre niż pozostałe użyte przy wykonaniu instalacji.
Czy można zamontować system centralnego odkurzania w wykończonym domu/mieszkaniu?

Istnieje taka możliwość, jednak wymaga on znacznie więcej pracy. Prosilibyśmy o kontakt w celu ustalenia szczegółów.
Czy powszechne są odkurzacze centralne w mieszkaniach i apartamentach?

Oczywiście. Obecnie panuje trend na rynku, gdzie osoby posiadające mieszkania powyżej 70-80 m2 instalują odkurzacze centralne w szafach lub garderobach. Dzięki wykorzystaniu instalacji kominowej wylot powietrza trafia na zewnątrz budynku. Ponadto mając apartament dwukondygnacyjny umieszczamy odkurzacz centralny (posiadający wbudowane gniazdo) na jednym piętrze oraz drugie gniazdo na drugim poziomie. Dzięki temu można w pełni korzystać z dobrodziejstw systemu centralnego odkurzania.
Białe czy niebieskie rury instalacyjne?

Oferowane przez nas białe rury mają zastosowane do wszelkiego rodzaju budynków murowanych, drewnianych jak i innych konstrukcji. Mogą być zalewane betonem, bez potrzeby dodatkowego zabezpieczania. Wykonane są z najlepszych materiałów dostępnych na rynku, przy zastosowaniu komponentów antystatycznych. Zabezpieczone więc są przed osadzaniem się kurzu w ich wnętrzu. Od lat cieszą się ogromną i niesłabnącą popularnością na całym świecie, co świadczy o ich wysokiej jakości. Posiadają szereg certyfikatów oraz atestów, które znajdują się w dziale /O systemie/.
 
Niebieskie rury są rzadko spotykane na rynku. Wynika to z tego, że instalacje niebieskie pasują wyłącznie do odkurzaczy jednej marki o czym nie zawsze informują ich producenci oraz wykonawcy! Białe rury, kształtki, kolanka oraz inne elementy pasują do wszystkich popularnych odkurzaczy centralnych dostępnych na naszym rynku.
 
Istnieje możliwość dopasowania niebieskiej instalacji do innych odkurzaczy i takie prace także wykonujemy. Jednak największym problemem są gniazdka. Standardowe, które pasują do każdej białej instalacji, niezależnie od tego kto ją wykonywał, trzeba także dopasowywać.
Czy elewacja brudzi się w pobliżu wylotu powietrza, z odkurzacza centralnego, na zewnątrz budynku?

Nie. Dzięki zastosowaniu filtra goreteksowego, cały znaczący kurz jest zatrzymywany w kuble i dopiero przefiltrowane powietrze jest wyrzucane na zewnątrz. Filtr goreteksowy jest z jednej strony śliski i pozwala swobodnie, podczas wyłączenia odkurzacza, opadać kurzowi do kubła. Po dłuższym użytkowaniu odkurzacza centralnego, filtr od środka (od strony silnika) pozostaje praktycznie czysty.
Czy można samemu zdjąć filtr w odkurzaczu centralnym BEAM?

Nie jest to zalecane. Filtr idealnie przylega do ścian odkurzacza, przez co uniemożliwia przedostanie się kurzu do komory silnika. Po wyjęciu filtra należy idealnie założyć go z powrotem na miejsce, postępując zgodnie z instrukcją obsługi wymiany filtra
 
/instrukcja obsługi/
 
W przypadku nieprawidłowego jego montażu może dojść do uszkodzenia silnika.
Co ile należy wymienić filtr w odkurzaczu centralnym i jaki to koszt?

Filtr wymiena się średnio co 6-7 lat przy poprawnym użytkowaniu. Ze względu na materiał z jakiego jest wykonany – Goretex, który z jednej strony jest ślizgi może on posłużyć nawet do 12-13 lat. Wielokrotnie mieliśmy przypadki klientów, którzy wzywali nas do seriwsu odkurzacza, mieli odkurzacz już od 13 lat i nie było konieczności wymiany ani filtra ani silnika.

Promocja

Darmowa dostawa przy zakupach od 1000 zł

Darmowy montaż, zadzwoń po szczegóły

Skorzystaj z kuponu

Podając poniższy kod przy składaniu zamówienia otrzymasz

10% zniżki

za zakupy od 3000 zł

*Promocje nie łączą się